Pajacyki niemowlęce czy tradycyjne śpioszki?

pajacyk niemowlęcy na guziki

Pajacyk niemowlęcy to jednoczęściowe ubranie dla małego dziecka, które zakładane jest na pieluszkę. Pajacyki niemowlęce zakrywają całe ciało maluszka, w tym jego ręce i nogi. W przypadku gdy niemowlęce pajacyki są w małym rozmiarze, zazwyczaj mają również możliwość zakrycia stóp dziecka. Większe pajacyki niemowlęce mają nogawki zakończone ściągaczem.

Pajacyki niemowlęce – zalety

Z uwagi na to, że ciało dziecka jest dokładnie zakryte przez pajacyk niemowlęcy, stanowi on doskonałe ubranie zarówno na nieco chłodniejsze dni, jak i podczas nocy. Latem warto wybierać inne produkty z krótkimi rękawami i nogawkami. Zaś podczas bardzo chłodnych nocy na pajacyk może być założony śpiworek.

Pajacyki niemowlęce – jakość produktu

Podczas wyboru odzieży dla dzieci należy zwracać uwagę na wysoką jakość wyrobów. Niemowlęce pajacyki powinny być wykonane z materiałów pochodzenia naturalnego (zobacz pajacyki niemowlęce tutaj), zapewniających prawidłowy przepływ powietrza. Ponadto, taka tkanina minimalizuje ryzyko otarć i podrażnień delikatnej skóry dziecka. Należy również pamiętać o tym, że przyczyną reakcji alergicznych mogą być nie tylko same materiały, ale również sztuczne barwniki stosowane podczas farbowania tkanin.

Pajacyki niemowlęce – wygoda

Pajacyk niemowlęcy zazwyczaj jest zapinany w przodu, a suwak umieszczony jest na całej długości ubrania. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku bardzo małych dzieci i konieczności częstej zmiany pieluszki. Tradycyjne śpiochy muszą być ubierane na kaftaniki, koszulki lub body, ponieważ nie zakrywają one rąk dziecka. Są rozpinane na szelkach oraz w kroku.

Pajacyki niemowlęce – rodzaj zapięcia

Zazwyczaj pajacyki niemowlęce zapinane są na suwak. Podczas wyboru ubrania należy zwrócić uwagę na to, czy zamek jest odpowiednio zabezpieczony i nie będzie uwierał i podrażniał skóry dziecka. Niektóre modele posiadają zatrzaski lub napy. Wybierając takie wyroby należy sprawdzić czy nie zostały one wykonane z materiałów mogących wywoływać reakcje uczuleniowe, takie jak na przykład nikiel.