Ubranka dla niemowlaka – ważne wskazówki

niemowlęce ubranka

Jednym z elementów, bez jakich nie obędzie się jakakolwiek wyprawka dla noworodka, są ubranka. Powszechnie wiadomo, że ubranka dla niemowlaka to jedna z najważniejszych rzeczy w wyprawce, ale także niezwykle przyjemnych dla każdej z mam. Warto również pamiętać, że w momencie kupowania ubranek dla dziecka nie należy kierować się ilością, a wyłącznie jakością. Dziecko szybko rośnie, ubranka w kolejnych miesiącach nie będą już dla niego dobre, a jakości nie zastąpi nic. Zatem, o czym należy pamiętać kupując ciuszki dla niemowlaka?

Jaki rozmiar ubranek dla niemowlaka?

Kupowanie ciuszków dla niemowlaka jeszcze przed jego urodzeniem to często spore wyzwanie dla przyszłych rodziców. Szczególnie dla tych, którzy spodziewają się pierwszego dziecka. Niemniej wszystko zależy od wagi urodzeniowej. Szacunkową wagę dziecka wszyscy rodzice mogą poznać pod koniec ciąży w momencie, kiedy lekarz wykonuje ostatnie badanie USG. Dzięki dokonaniu pomiaru możliwe jest oszacowanie wagi dziecka, a tym samym dobranie właściwego rozmiaru ubranek.

Najpopularniejszym, a zarazem najczęściej wybieranym rozmiarem przez mamy dla niemowlaków są ciuszki w rozmiarze 62. Jednak najpewniejszych sposobem, będzie poczekanie do samych urodzin z kompletowaniem całej wyprawki odzieżowej.

Wyprawka dla niemowlaka – ile sztuk ubranek kupić?

Dokonując zakupów ubrań dla niemowlaka ciężko z góry określić konkretną ilość, ponieważ dzieci są różne. Jedne będą wymagały częstszego przebierania, a inne rzadszego. To z kolei jest ważne kryterium w kontekście dobrania odpowiedniej ilości ubrań. Należy jednak podkreślić, że ubrania dla niemowląt, szczególnie w pierwszych tygodniach życia opierać się powinny na dobrze dopasowanych kombinezonach. Niemniej warto również przed zakupem wziąć pod uwagę porę roku, w której urodzi się dziecko.

Z uwagi, że dzieci bardzo szybko rosną, zakup dużej ilości ubranek nie będzie optymalnym rozwiązaniem. W razie konieczności zawsze można dokupić potrzebne ciuszki dla niemowlaka.