Szlafrok ciążowy – dlaczego warto go mieć?

szlafrok

Okres ciąży, poród, a następnie długie miesiące karmienia i przebywania praktycznie 24 godziny na dobę z maluszkiem wymagają od mamy skompletowania nie tylko wyprawki dla dziecka, ale również wygodnych elementów garderoby dla siebie. Nie może wśród nich zabraknąć szlafroku ciążowego.

Do czego potrzebny szlafrok ciążowy?

Jest on przede wszystkim niezbędny do szpitala. Niezależnie od tego, czy na co dzień preferuje się tego rodzaju stroje, to na pewno będzie on przydatny w czasie pobytu w szpitalu. Można nie tylko zarzucić go na siebie, gdy robi się chłodniej, ale przede wszystkim ukryć pod nim to, co niekoniecznie chce się wszystkim wokół pokazywać, czyli na przykład wystający spod kurczącej się piżamy brzuszek. Damski szlafrok do szpitala daje również możliwość dużej wygody i swobody, ponieważ pod nim można cały dzień i noc nosić wygodną piżamę. Jest również bardzo przydatny, gdy mama zaczyna karmić.

Szlafrok ciążowy – jaki powinien być?

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego krój, aby był wygodny. Świetnie sprawdzą się takie o fasonie kopertowym. Dla wygody dobrze jest również, gdy posiada on kieszenie i wygodne zapinanie, np. na suwak. Powinien on być również dopasowany do pory roku, nie tylko pod względem grubości materiału, ale także na przykład długości. Choć pod tym względem liczą się przede wszystkim osobiste preferencje przyszłej mamy. Istotną kwestią jest również rodzaj materiału. Damski szlafrok do szpitala powinien być wykonany przede wszystkim z naturalnych materiałów, które zapewnią odpowiednią wentylację. Do tego celu najlepiej sprawdzą się różne odmiany bawełny.