Wygodna w ciąży

ciązowy pas

Ciąża to szczególny czas w życiu każdej kobiety, bardzo mocno zmienia się wtedy ciało. Powiększa się brzuch i piersi. Ale do głosu dochodzą też takie dolegliwości, jak opuchnięte stopy czy bóle kręgosłupa. Jak zapewnić sobie więcej komfortu w tym wyjątkowym okresie? Oto garść praktycznych porad, które przydadzą się przyszłym mamom, jak i paniom, które dopiero planują zajście w ciążę.

Wygoda każdego dnia

Na sklepowych półkach znajdziemy specjalne pasy dla ciężarnych. Mają one tylu samo przeciwników co zwolenników. Dobrze dopasowany i używany z rozsądkiem pas ciążowy podtrzymujący brzuch odciąży kręgosłup. To świetne rozwiązanie dla pań, które w ciąży chcą nadal prowadzić aktywny tryb życia. Pas ciążowy ma także pozytywny wpływ na wygląd. Sprawia, że kobiety go noszące mają ładniejszy, bardziej zaokrąglony kształt ciążowego brzuszka.

Pasy jednak mają swoich przeciwników. Niektórzy uważają, że częste ich noszenie osłabia mięśnie kręgosłupa i miednicy. Dodatkowo źle dobrany pas ciążowy może zbyt mocno uciskać brzuch i osłabiać przepływ krwi w tym rejonie, Czy to oznacza, że powinnyśmy całkowicie rezygnować z tego gadżetu? Oczywiście, że nie. Używajmy pasa dla ciężarnych z rozsądkiem, nie nośmy go przez cały dzień. Taki sprzęt idealnie sprawdzi się gdy czeka nas dłuższa i nieco bardziej intensywna aktywność fizyczna. Na przykład długi spacer po parku czy większe zakupy w supermarkecie.