Jaka koszula nocna dla przyszłej mamy?

koszulka_do_karmienia_mama_baby_boom

Ciąża to czas dużych zmian w życiu kobiety. Zmienia się ciało i jego potrzeby, co wymusza między innymi zmianę garderoby. Jednym z ubrań, którego nie może zabraknąć w szafie ciężarnej, są wygodne koszule ciążowe. Jak wybrać odpowiednie? Na jakie detale zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jakie kryteria musi spełniać dobra koszula ciążowa?

Przyszłe mamy często skarżą się na problemy ze snem. Jedną z przyczyn bywa niewygodna, niedopasowana do figury ciężarnej piżama. W zaawansowanej ciąży najlepiej postawić na wygodną, praktyczną koszulę ciążową – ta przyda się potem także w szpitalu i już po narodzinach maluszka.
Wysokiej jakości koszule ciążowe wykonane są z przyjemnego w dotyku, naturalnego i dość elastycznego materiału. Ważnym kryterium wyboru jest krój – powinien być dość luźny, by kobieta czuła się w pełni swobodnie i nie miała ograniczonych ruchów. Plusem są odpinane klapki w okolicy piersi, dzięki którym koszula posłuży także po porodzie, umożliwiając karmienie maluszka.

Koszula dla ciężarnej, koszula dla karmiącej – gdzie szukać?

Producenci odzieży coraz lepiej zdają sobie sprawę z wyjątkowych potrzeb przyszłych mam. Oferują więc zarówno wygodne koszule dla ciężarnych, jak i praktyczne, ułatwiające wejście w nową rolę koszule dla mam karmiących piersią. Wiele koszul łączy też obie te funkcje.
Jednych i drugich najlepiej szukać w sklepach – czy to stacjonarnych, czy internetowych – które proponują kolekcje dedykowane mamom i są polecane przez inne kobiety.