Czy biustonosze miękkie dobrze spełniają swoją rolę?

Kobiety, których biust potrzebuje stabilnego podtrzymania, czyli mające biust spory i ciężki lub mało jędrny, zwykle stawiają na biustonosze usztywniane, całkowicie pomijając staniki miękkie. Wydaje im się bowiem, że biustonosze pozbawione warstwy usztywniającej w postaci gąbki, a często też drutów, nie mogą dobrze spełnić swojej roli. Czy jednak na pewno?

Kwestia doboru rozmiaru

Jeśli tylko wybiera się dobrej jakości biustonosze, wykonane z nierozciągliwych materiałów, a przy tym dobrze dobrane do budowy ciała, będą one doskonale spełniać swoją rolę, niezależnie od tego, czy są to staniki usztywniane grubą warstwą gąbki, czy też biustonosze miękkie. Te drugie mają wiele zalet, na pewno więc warto je wybierać. Są świetne na przykład na lato, kiedy to w staniku z grubą gąbką można czuć się jak w pancerzu i na pewno nie jest to przyjemne. Trzeba jednak pamiętać, że takie biustonosze zachowują naturalny kształt piersi – nie kształtują ich i nie modelują, a także nie powiększają, co jest ważne dla wielu pań mających mały biust i wybierających z tego powodu przede wszystkim staniki push up.

Dzięki miękkim stanikom (sprawdź na Gorteks.com.pl) można też zapewnić sobie wygodę, na przykład po ciężkim dniu. Są więc idealne także wtedy, kiedy nie potrzeba nigdzie wychodzić, więc idealny, wymodelowany biust nie jest niezbędny. Wystarczy zaopatrzyć się w taki biustonosz, by poczuć niezwykłą, być może nieznaną do tej pory wygodę.