Bielizna ciążowa- czym się różni od tej tradycyjnej?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Pod jej sercem rozwija się nowe życie, a w jej ciele zachodzą różne zmiany. To jest też okres w którym kobieta wymaga też szczególnej troski, innych kosmetyków, ubrań. Także bielizna dla ciężarnych musi być dostosowana do ich szczególnego stanu.

Kiedy trzeba zmienić bieliznę na specjalistyczną?

W pierwszych miesiącach ciąży kobiety zwykle noszą ubrania ze swojej dotychczasowej garderoby. To dotyczy również bielizny. Trudno jest określić kiedy jest ten moment, że ubrania trzeba zmienić na dostosowane do tego szczególnego okresu.

Bielizna ciążowa w szafie przyszłej mamy pojawia się zwykle między czwartym a szóstym miesiące, w zależności od tego jak szybko przybiera na wadze. Na zakup takiej bielizny warto się zdecydować jak tylko noszenie dotychczasowej zacznie sprawiać dyskomfort.

Czym wyróżnia się bielizna dla ciężarnych?

Cechą wyróżniającą ubrania dla ciężarnych jest ich dostosowanie do rosnącego brzucha. Najczęściej są uszyte tak, że jeśli przyszła mama kupi jakiś element garderoby, to będzie go mogła nosić aż do końca ciąży, pomimo rosnącego brzuszka.

Majtki są zwykle szyte tak by mieścić się pod rosnącymi krągłościami. Rajstopy są zaś bardzo elastyczne na wysokości brzucha, delikatnie go podtrzymują, ale bez uciskania. Bielizna ciążowa ma często też ułatwiać życie tuż po urodzeniu dziecka, dlatego podkoszulki i staniki dla ciężarnych są wyposażone w systemy ułatwiające późniejsze karmienie piersią.

Więcej o bieliźnie ciążowej można przeczytać na https://www.biustonoszedokarmienia.pl/biustonosze-ciazowe.